Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video 3D Yazıcıda Çok Kolay Filament Değişimi Nasıl Yapılır

3D Yazıcılarda Filament değişimi oldukça kolaydır arkadaşlar. Özellikle 3D yazıcı yeni alan arkadaşların bu video ile kolayca değişim yapabileceklerini görebilirler. Hangi marka model yazıcınız varsa, mevcut mantık aynıdır.

Yapmanız gereken 3d yazıcınızın nozzle 200-220 derece ayarlayıp ısıtmanız. Sonrasında ise extruder 150mm "kafanıza göre" aşağı hareket ettirip filamentin nozzle ucundan akamasını sağlayarak, bir yandan yeni filamenti üstten ittirip nozzle içine girmesini sağlamanız yeterli. Tüm marka model yazıcı ve filament türleri için aynı yöntem geçerlidir.

sercl26

SMS Onaylı
3D Kullanıcısı
2 Nis 2024
2
1
Yazıcı
Diğer
Nozzle
Henüz Yok
Yazıcı Türü
  1. FDM
çok basit ama bilmeyen için öyle olmuyor :)) bir yerde izledim filaments boşaltıp sonra yeni filaments takıyor vs zaten yapamadım arama yaparken google denk geldim buna, sırf teşekkür etmek için kayıt oldum. Basit anlatım için teşekkür ederim. Ayrıca böyle bir sayfanın olması güzel olmuş

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.