Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Elegoo Cura Model Hatası

akgun

3D Kullanıcısı
14 Mar 2024
5
3
Yazıcı
ELEGOO
Nozzle
0.4mm
Yazıcı Türü
  1. FDM
STL uzantılı modeli cura programına aktarıyorum, dilimleme esnasında aşağıdaki görselde yer alan hatayı alıyorum "modeliniz çok katmanlı değil"

Acaba bu problem olur mu ? dilimlemeyi tamamlıyor sorun olmuyor ama baskı esnasında sorun olur mu ? çünkü baskı süresi 6 saat sürecek bu yüzden emin olamadım.

Screenshot_38.png

⚙️ Yazıcı Marka ve Model
Elegoo neptun 4 pro max
♨️ Nozzle Çapı
0,4
🧬 Filament Türü
PLA Beyaz Renk
💡 Dilimleyici Program
elegoo cura

Çözüldü Elegoo Cura Model Hatası

@akgun kullandığın programın gördüğüm kadarıyla sürümü eski görüntüye göre "yanılıyorda olabilirim"

Programı açıp > Sol üst kısımda seçenklerden "Uzantılar > Güncelleme Denetleyicisi" kısmına tıklayarak sürümü kontrol etmen. Eğer güncel sürüm değil ise indirmen ve güncellemen için uyarı verecek, oradan işlemlere devam edebilirsin.

Sorunun cevabı aslında problem olmaz lakin yinede belli olmaz ama resimden anladığım kadarıyla bu Yüzüklerin Efendisinde meşhur yüzüğün kule standı. Bu modeli bende daha önce kullanmıştım ve denemiştim gayet güzeldi lakin şöyle bir durum var. Basmak istediğin modelin tasarımı zaten hatalı, orada yorumlarda kimse bahsetmemiş diğer standı kullandıkları için ama onun remix edilmiş modeli var. Bende o...

akgun

3D Kullanıcısı
14 Mar 2024
5
3
Yazıcı
ELEGOO
Nozzle
0.4mm
Yazıcı Türü
  1. FDM
eklemeyi unuttum; modeli printables.com indirdim çok sık kullanılan bir model bir problem olsa diğer kullanıcılarda olurdu diye düşünüyorum.

admin3d Çevrimdışı

admin3d

Admin 3D
Yönetici
3D Master
3D Moderatör
SMS Onaylı
10 Mar 2024
12
1
3
Yazıcı
Bambu Lab
Nozzle
0.4mm
Yazıcı Türü
  1. FDM
  2. SLA
@akgun kullandığın programın gördüğüm kadarıyla sürümü eski görüntüye göre "yanılıyorda olabilirim"

Programı açıp > Sol üst kısımda seçenklerden "Uzantılar > Güncelleme Denetleyicisi" kısmına tıklayarak sürümü kontrol etmen. Eğer güncel sürüm değil ise indirmen ve güncellemen için uyarı verecek, oradan işlemlere devam edebilirsin.

Sorunun cevabı aslında problem olmaz lakin yinede belli olmaz ama resimden anladığım kadarıyla bu Yüzüklerin Efendisinde meşhur yüzüğün kule standı. Bu modeli bende daha önce kullanmıştım ve denemiştim gayet güzeldi lakin şöyle bir durum var. Basmak istediğin modelin tasarımı zaten hatalı, orada yorumlarda kimse bahsetmemiş diğer standı kullandıkları için ama onun remix edilmiş modeli var. Bende o doğru modeli indirip basmıştım.

Aşağıdaki bağlantıdan remix edilmiş doğru modeli indirim Cura programın sürümünü güncelledikten sonra rahatlıkla kullanabilirsin.

Çözüm

akgun

3D Kullanıcısı
14 Mar 2024
5
3
Yazıcı
ELEGOO
Nozzle
0.4mm
Yazıcı Türü
  1. FDM

Sorunun cevabı aslında problem olmaz lakin yinede belli olmaz ama resimden anladığım kadarıyla bu Yüzüklerin Efendisinde meşhur yüzüğün kule standı. Bu modeli bende daha önce kullanmıştım ve denemiştim gayet güzeldi lakin şöyle bir durum var. Basmak istediğin modelin tasarımı zaten hatalı, orada yorumlarda kimse bahsetmemiş diğer standı kullandıkları için ama onun remix edilmiş modeli var. Bende o doğru modeli indirip basmıştım.

Aşağıdaki bağlantıdan remix edilmiş doğru modeli indirim Cura programın sürümünü güncelledikten sonra rahatlıkla kullanabilirsin.

yaa siz harikasınız valla.

Şimdi kontrol ettim 4.8.0 sürümü yazıyor. Yazıcının içerisinden çıkan usb ile kurmuştum hiç kontrol etmemiştim ve model için çok çok teşekkür ederim hiç dikkat etmedim ve şimdi baktığım zaman evet hatalı. Hemen bu modeli deneyeceğim. Peki bu konuda deneyimli olduğunuz için soruyorum. Katman kalınlığı kaç olarak baskı almıştınız ve öneriniz ne olur ? gece gece valla sizide meşgul ediyorum ve ayrıca böyle bir platformun olması harika olmuş. Instagramda gezerken denk gelmiştim ve bu kadar hızlı yardım alabileceğimi düşünmedim.

admin3d Çevrimdışı

admin3d

Admin 3D
Yönetici
3D Master
3D Moderatör
SMS Onaylı
10 Mar 2024
12
1
3
Yazıcı
Bambu Lab
Nozzle
0.4mm
Yazıcı Türü
  1. FDM
  2. SLA
@akgun rica ederiz ne demek estrf. Bilgimiz dahilinde yardımcı olmak isteriz ve sadece biz değil yeni gelecek kullanıcılar arasında aynı şekilde tecrübesi olanlar tecrübesi olmayanlara bilgi aktarımı sağlayacaktır. Bizlerde kendimizi geliştiriyoruz.

Normalde tasarım sahibinin önerdiği ayarlar 0,1mm ile 0,2mm arası basılması lazım nozül çapınıza göre kendiniz yapabilirsiniz istediğiniz göre. Biliyorsunuz ne kadar kalınlık artar ise kalite bir tık düşer ve katman izleri belli olur. Ben 0,2 ile basmıştım ve sonrasında zımpara ve astar sonra boya ile tamamladım. Eğer ham halde bırakmayacaksınız ve üstüne boya vs yapacaksınız çokta katman izlerinin önemi yok. Ham halde kullanacaksınız 0,1 ile uzun bir baskı sonrası temiz bir görüntü alabilirsiniz.

akgun

3D Kullanıcısı
14 Mar 2024
5
3
Yazıcı
ELEGOO
Nozzle
0.4mm
Yazıcı Türü
  1. FDM
@akgun rica ederiz ne demek estrf. Bilgimiz dahilinde yardımcı olmak isteriz ve sadece biz değil yeni gelecek kullanıcılar arasında aynı şekilde tecrübesi olanlar tecrübesi olmayanlara bilgi aktarımı sağlayacaktır. Bizlerde kendimizi geliştiriyoruz.

Normalde tasarım sahibinin önerdiği ayarlar 0,1mm ile 0,2mm arası basılması lazım nozül çapınıza göre kendiniz yapabilirsiniz istediğiniz göre. Biliyorsunuz ne kadar kalınlık artar ise kalite bir tık düşer ve katman izleri belli olur. Ben 0,2 ile basmıştım ve sonrasında zımpara ve astar sonra boya ile tamamladım. Eğer ham halde bırakmayacaksınız ve üstüne boya vs yapacaksınız çokta katman izlerinin önemi yok. Ham halde kullanacaksınız 0,1 ile uzun bir baskı sonrası temiz bir görüntü alabilirsiniz.
önerilerinizi dikkate alacağım harika. Tekrar teşekkür ederim güzel bir sonuç alırsam paylaşımını yaparım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.